Hold 6, 7, 8: NYT NYT!
Onsdage kl. 17.30 – 20.00 – sal syd
TRX 17.30-18.00, THAI BO 18-19,  Yoga Flow 19-20

Instruktør: Tina Veirum.

TRX: En fantastisk måde at få en effektiv workout på. Der bliver fokus på din styrke, balance, stabilitet, funktionalitet og core. Alt udføres udelukkende med egen kropsvægt som modstand. For dig, der kan lide at udfordre dig selv. Du får mulighed for at arbejde med høj intensitet - men husk, du bestemmer.

Thai Bo: Kampsportsinspireret kondition. Timen er en kombination af Karate, Taekwondo, Thaiboxning og Boksning. Timen er for alle, begyndere som øvede. Enkel koreografi til pumpende musik. Du får pulsen op.

Mød op og gi' den gas. 

Yoga Flow: Et flow mellem Thai Chi, Yoga og Pilates. Spændende og anderledes. Udføres til inspirerende musik. Kom og prøv - effektive og skønne øvelser.